kapat× Destek 0 531 284 83 89
Önerilerim

Değerli Vatandaşlarımız,

Cumhuriyet değerlerimiz geldiğimiz noktada maalesef yok edilmeye çalışılmaktadır, bu aşamada ben ülkesini seven ve ülke menfaatlerini her türlü menfaatlerin üstünde tutan bir vatandaş olarak taşın altına elimi sokma mecburiyeti hissederek İyi Parti de siyaset yapmaya ve önümüzdeki seçimlerde de İstanbul dan Milletvekilliğine adaylığımı koymaya karar verdim..

Değerli vatandaşlarımız, en büyük güç halkın gücüdür, yani sizlerin gücü fakat sizler bu gücünüzün farkında değilsiniz, partileri hükümet yapanda sizlersiniz, partileri iktidardan indirende sizlersiniz, bu nedenle bu gücünüzü asla küçümsemeyin bu gücünüzü partilerin ve partililerin refahı için kullanmayın, kendi refahınız kendi huzurunuz ve mutluluğunuz için kullanın, yani bir parti sizi çağın şartların da yaşatmıyorsa sürekli sıkıntı halindeyseniz hala bu partiye oy vermekte ısrar etmeyin.

Bir insanın en mukaddes ve ulvi duyguları dini duygularıdır, bu duygularınız asla hiçbir partinin kullanmasına izin vermeyin, yani ‘’ Partimize vereceğiniz oylar sizin öbür tarafta beraatiniz olacaktır’’ ve ‘’ Peygamber efendimize komşu olacaksınız ‘’ gibi sözlere aldanarak oyunuzu kullanmayın, bunlar külliyen yalan ve korkutarak kandırmak maksatlı söylenen sözlerdir.

Cenabı Allah LUT kavmini helak ederken, o devirdeki azgınlıklara karışmamış fakat bunlara karşı da çıkmamış sekiz yüz kişiyi de bu azgınlıklara karşı çıkmadığı için helak etmiştir, sizlerde bu gibi yalan sözlere kanarak inanarak oyunuzu kullanıp imanınızı zedelemeyin.

Seçildiğim takdir de sunacağım bazı kanun teklifleri ve önerilerin aşağıda bilgilerinize sunuyorum, bunların bir kısmı halen yürürlükte fakat çok eski kanunlar olması nedeniyle bugünün ihtiyaçlarına cevap vermemekte, bunlarında günün koşullarına göre yeniden gözden geçirerek düzenlenmesini sağlamaya çalışacağım.

Takipçisi Olacağım Konular

1.Yetiştirme Yurtlarındaki 18 Yaşını Doldurmuş Çocuklarımızın Bu Yurtlardan Çıkarılmasını Önlemek…

Şu anda 18 yaşını doldurmuş eğitimine devam etmeyen çocukların  yurtlarla ilişiği kesilmektedir ve sokaklar da her türlü istismara uğramalarının önü açılmaktadır, bu nedenle bu çocuklar iş bulana kadar bu yurtlarda barınmalılar ve buradaki çocuklarımızın iyi bir eğitim ile iş becerisi kazanmalarının sağlanmalı, kendilerine bir iş bulunana kadar bu yurtlarda kalmaları sağlanmalı ve kamu ve özel sektörde işe alımlarda bu çocuklara öncelik verilmesi sağlanmalı, yani özürlü kontenjanı gibi bu çocuklarımıza da bir kontenjan tanınması. Uyuşturucu alışkanlığı olanların bu alışkanlıklarından vaz geçirilmesi ve de başlamamaları için toplumsal projeler gerçekleştirilecek ve desteklenecektir, onların toplum içerisinde aşağılanan değil saygın birere kişi olmaları için çabalar sarf edilmelidir...

 

2.Asker, Polis, Savcı, Hâkim Gibi Görev Yapanların, Emekli Olsalar Dahi Siyaset Yapmalarını Önlemek.

Çünkü bu görevlerdekiler emeklilikleri sonun da bir partide yer almak amacıyla o parti yararına kararlar verebilir yanlı davranışlar gösterebilirler, bunları şimdi yaşıyoruz zaten, Ülke de ne TC. Askeri kaldı ne TC. Polisi nede Hâkimi ve Savcısı.

 

3.Sarayın (Külliyenin) Bir Ailenin Saltanat ve Sefahat İçin Kullanılmasının Önlenmesi…

Bu amaçla buranın Türkiye Stratejik Araştırmalar Dairesi Başkanlığı adı ile Ülkenin her alanda kalkınması gelişmesi ve savunması için kısa, orta ve uzun vadelerde öngörülerde bulunması amaçlı komisyonlar kurularak, konusunda deneyimli ve bilgili insanlarımızın burada çözüm üretmek amaçlı çalışmalar ve planlamalar yapmasını sağlamak. Burayı Üniversite yapmak gibi bazı söylemler bulunmakta, burası bir üniversite için çok lüks bir yer ve iç dizaynı buna uygun değil, burayı Amerika’daki Pentagon gibi bir merkez olarak kullanmak en rantabıl bir iş olur.

 

4.Köprü Geçişlerinde İndirime Gidilmesi.

Boğaz içi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinden geçişlerin, köprülerin yıllık bakım maliyetlerinin üzerine cüz’i bir kar koyarak hesaplanıp, şu anda çok fahiş olan bu köprü geçiş fiyatların da indirime gidilmelidir. Bu hizmet bir Kamu hizmetidir, eğer İstanbul’un Avrupa yakası da Türkiye Cumhuriyeti topraklarıysa devlet vatandaşı karşı tarafa geçirmek zorundadır.

 

5.Referandumlar'da %51 Olan Kabul Oyunu %70  veya % 60 Kahir Ekseriyetin Kabulünün Aranması…

Yüzde 1 lik bir üstünlükle %49 vatandaş topluluğunun kaderini bir kişinin oyu ile tayin etmesinin önüne geçmek.

 

6.Yurttaşlık Bilincinin Yeniden Tesis Edilmesi İçin Eğitimde ki Tedrisat Kanunun da Değişiklikler Yapılması.

Ümmetçi bir toplum olmaya zorlanan gençlerimizi, aydınlık ve öngörü sahibi birey olmalarını sağlamak üzere ilk okullardan başlayarak yeniden Milli Ruhla Yurttaşlık ve Çevre bilincini geliştirecek tedrisatlar koymak. Bu anlamda her çocuğumuz orta öğrenim yıllarında Çanakkale şehitliğine götürülmeli, bu savaşın nasıl kazanıldığını ve bu ülkenin nasıl kurulduğu anlatılmalı, gösterilmeli, bununla beraber Anıtkabire de götürülerek ülkemizin kurtarıcısı ve  Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret ettirilmeli saygı duruşunda bulundurularak Atatürk sevgisini ve saygısını pekiştirmeliyiz.

 

7.'' Varlık Barıştırır Yokluk Atıştırır ''

Sözünden hareketle kalkınma hamlesini doğu illerimizden başlatacak projeler hazırlamak, buraları da ülkenin batısı gibi kalkındırmak, dolayası ile de terörle mücadelenin diğer ve önemli bir ayağı olan ekonomik refahı buralara da götürmek, Özel sektör terör nedeniyle buralara yatırım yapmakta maalesef haklı olarak istekli değil, bu nedenle devletin buralarda Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi kendisi yatırım yaparak lokomotif vazifesi görmelidir. Kürt kardeşlerimizin tek bir sorunu vardır oda ekonomik sorunlardır, bu giderildiği takdirde kürt sorunu diye bir şey kalmaz, bunu bizzat ben o yörelerde iş yaptığım dönemlerde oradaki ileri gelenlerle yaptığım sohbetler de kendilerinden duydum.

 

8.Bedelli Askerliği Tamamen Bir Daha Çıkarmamak Üzere Kaldırmak…

Yurt savunmasının tamamen parası olmayan gariban ailelerinin çocuklarının üzerine yüklenmesi parası olanların ise bu kutsal görevden kaçmasının önüne geçilmesi ve fakir ailelerin mağduriyetlerinin önlenmesi lazım, bu hizmet bir vatandaşlık görevi olup her Türk erkeğinin yapması gerekir.

 

9.Ücretsiz Kuranı Kerim ve Türkçe Meali Dağıtılması.

Her haneye ve yeni evlenen çiftlere Kuranı-Kerim ve Türkçe meali ücretsiz verilerek tüm vatandaşlarımızın kuranın Türkçe mealini okuyarak gerçek İslam’ı öğrenmeleri sağlayıp sahih olmayan hadislerle İslam’ı yanlış yaşamalarının önüne geçilmeli.

 

10.Çevre Sorunlarına İlişkin Kanun Teklifleri Hazırlamak.

Küresel ısınmayla baş gösteren iklim kriziyle ilgili mücadelede gerek devlet yatırımlarında gerekse Özel Sektör Yatırımlarında Çevresel Etki Değerlendirmeleri Göz Önünde Bulundurulmalı, Mevcut yatırımların da ıslahı için çalışmalar yapılarak çevre kirliliğinin önüne geçilmeli.

 

11.Aşırı Artan Kiralara İlişkin Çözüm Önerim.

Son büyük krizle birlikte kiralar aşırı derecede artmıştır, mülk sahipleri istedikleri kira miktarını bulana kadar mülklerini boş tutup kiraya vermemekteler, bunun önüne geçmek için, devlet bir kanun çıkararak 3 ay içinde kiraya vermeyenler stopajı kendileri ödeyecektir dendiğinde öyle zannediyorum ki bu bir caydırıcılık görevi görecektir. Hollanda bu konuda 6 ay içinde mülklerini kiraya vermeyenlere ceza uygulayacaktır, bu şekilde bir uygulama bizde biraz tepki alabilir bu nedenle Stopajı ödetmek daha doğru olur düşüncesindeyim )

 

12.Dijital Yaşam Düzenlenmesi.

Önümüzdeki yüzyılın dijital yaşam yüz yılı olacağından hareketle, seçimlerin de güvenli elektronik oylama şeklinde yapılması yönünde adımlar atarak seçimlerin ülke bütçesine getirdiği ağır yüklerin ve çevre kirliliklerinin önüne geçmek, dijital teknolojilerin yaygınlaşmasını sağlamak, aynı zamanda bu teknolojilerin illegal şekilde kullanılmasının önüne geçmek. Gençlerin Dijital Teknolojilerden yararlanmalarına öncelik verilerek onlar yeni dünya düzenine hazır hale getirilmelidir.

 

13.T.C. Levhaları, Andımız, Atatürk İsimleri ve Atatürk Resimleri...

Başta TC Levhaları olmak üzere yok edilen tüm Cumhuriyet kazanımlarını yeniden daha güçlü bir şekilde hayata geçirmek., andımızı okullar da tekrar okutmak, Atatürk ismi kaldırılan tüm tesislere tekrar Atatürk isimlerinin konulması. Bütün devlet dairelerinde, belediyelerde, diğer kamu kuruluşların da sadece Atatürk resmi bulunmalı, Atatürk resminin yanın da başka bir Cumhurbaşkanı ve Başbakanların resmi olmamalı

 

14.Hayvan Hakları.

Hayvan haklarını korumak, hayvanlara yapılan işkenceleri önlemek, Doğa tahribatlarına engel olmak, çevre kirliliklerinin önüne geçmek, hayvanlara ve doğaya karşı işlenen suçlarda ağır cezalar getirilerek bir erteleme söz konusu olmamalıdır.

Sokak hayvanlarının korunması amacıyla benim münferit olarak kurmuş olduğum https://www.haycev.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

15.Öğrencilerin Yurt Sorunları.

Eğitimde öğrencilerin yurt sorunu tamamen devlet tarafından karşılanabilir hale getirilerek, öğrenciler herhangi bir cemaatin ve tarikatın kucağına teslim edilmemelidir. Eğitimimizde eksik olan milli ruh aşılama projelerine öncelik verilmelidir.

 

16.Engelli Sorunları.

Engellilerin toplumsal yaşama katılımını sağlayacak önlemleri almak, her engelli bireyin farklı gereksinimleri olduğunu göz önünde tutmak, bu amaçla engellileri de göz önünde bulundurarak gerek yaya yolu yapımların da gerekse kamu binalarının yapımında bu ve bunlara benzer gereksinmelere yer verilmelidir.

 

17.Diyanet İşleri.

Diyanet işlerinin tek bir mezhep’ e hizmet vermeyip diğer mezhepler için de çalışmalar yapması sağlanmalı, Bu amaçla Diyanet işleri, halka inerek gerçek İslam dinini ülke çapında belediyelerin sağlayacağı salonlarda belirli aralıklarla halka sürekli anlatmalı,  halkın sorularını cevaplayarak yalan ve hurafelerle yanlış bilgilenmesinin önüne geçilmelidir, dolayısı ile bunların bazı cemaat evlerine gitme ihtiyaçlarının ortadan kaldırılmış olur,  Kuran kursları tamamen Diyanet işleri Başkanlığı kontrolünde olmalı, hiçbir cemaat veya tarikat dini oluşumların kuran kursu yatılı pansiyonlar açmasına işletmesine izin verilmemelidir, tüm cemaatler diyanet başkanlığı bünyesinde oluşturulacak Cemaatler masası tarafından denetlenmeli, cemaatler halka laikliğe aykırı ve şeriat  devleti yolunda telkinde bulunulması önlenmelidir.

 

18.Ticaret Kanunları.

Ticaret kanunlarımız da maalesef hala çok eski maddeler var, bunları günün koşullarına göre tekrar revize edilmesi. Politikacıların aldıkları yanlış ekonomik kararların sonuçlarından biri olan, çeklerin yazılmasının sonucu doğan hapis cezası, maalesef esnafların üzerine yıkılmakta ve bu ağır yüklerin bedellerini onlar ödemekteler, bu nedenle çekte hapis cezası kaldırılmalı, bankaların çek karnesi verme koşullarını bir disipline sokulmalı. Çekte hapis cezası beraberinde birçok sosyal sorunları da beraberinde getirmekte, polise yakalanma korkusu nedeniyle evinde ve işlerinin başında duramayan esnafların işleri iyice bozulmakta ve aile huzuru kalmadığı için ailelerin dağılmasın neden olmaktadır.

 

19.Ticaret Odaları.

Ticaret odalarında Esnaf takip birimleri oluşturularak, esnafların ekonomik durumları takip edilip sıkıntıya düşmüş işletmelere yönlendirme çalışmaları yapılarak tekrar sağlıklı hale getirilip ekonomiye kazandırmalı, sağlıklı hale gelemeyeceklerinde ticari faaliyetleri sonlandırılarak, diğer işletmeleri sıkıntıya sokmalarının önüne geçilmeli.

 

20.Nereden Buldun Yasası.

Denetlenebilir ve Hesap verilebilir sistemler oluşturularak Servet Affı bir daha çıkarılmamak üzere tamamen kaldırılmalıdır, çıkartılmış olanlar da gözden geçirilmelidir. Çıkartılarak kişilerin haksız kazançlar elde etmesinin önüne geçilmelidir

 

21.MS Hastası Çocuklar.

MS hastası çocuklarımızın tüm tedavi masraflarını devlet tarafından karşılanmalı, hiçbir anayı yardım kampanyaları düzenlemeye mecbur bırakılmamalı bu anneler ağlatmamalı.

 

22.Tarım ve Hayvancılık.

Tarım ve hayvancılık desteklenerek ülkemizin yeniden kendi kendine yetebilen bir duruma getirilerek ihraç edebilen bir durumuna da getirilmesi, tarım ve hayvancılık yapılan köyler de yöreler de muhakkak birer ziraat mühendisi bir veteriner istihdam edilmelidir. Ayrıca da Avrupa da ve Amerika da kullanımı yasaklanmış olan gübrelerin ve ot mücadelesi gibi kimyasalların yurda girişi yasaklanmalı, organik tarıma geçilerek aradaki yetiştirmeden kaynaklanan  zaman kaybı için doğal büyüme düzenleyicilerin kullanılması teşvik edilmeli.

Türkiye genelinde toprak, yağmur, sıcaklık, nem, rüzgar analizleri yapılarak bu şartlara uygun ürünlerin ekimi yaptırılmalı. Bu durum aynı zamanda rekoltenin sabit kalmasını sağlayıp, rekoltenin aşağı inmesi ve yukarı çıkması sonucu oluşan çiftçi zararının önüne geçilmesini sağlar. 

 

23.Mesleki Eğitim.

Düz liselerin sanayiciler, iş camiası ve Kobilerle  ile birlikte koordineli bir şekil de Meslek liselerine dönüştürülerek, her gencimize bir mesleki beceri kazandırılıp sanayicilerin nitelikli elman sıkıntısı giderilmeli ve işsizliğin önüne geçilmeli.

 

24.Vergiler.

Öncelikle peşin vergi denilen vergi ve diğer gereksiz dolaylı vergiler kaldırılıp, iş dünyasına bir rahatlama getirilmeli, vergi doğan bir kazanç dan alınır, peşin vergi ise daha kazanç doğmadan alınan bir vergi olup o işletmenin öz kaynağından ödemek zorunda olduğu bir vergidir, belki de o işletme o yıl zarar edecek, fakat buna rağmen o vergiyi ödemek zorunda bırakılıyor, bu nedenle bu vergi kaldırılmalı. Vergilendirilme tüm tabana yayılarak vergi kaçırmayı sanki vatana ihanet sucuymuş gibi değerlendirip en ağır cezalar getirilerek caydırıcılık sağlanmalı.

 

25.Asgari Ücret.

Asgari ücretin belirlenmesi günün temel ihtiyaç maddeleri üzerinden değerlendirilerek belirlenmeli, pinpon topu gibi temel ihtiyaç maddesiyle uzaktan yakından alakası olmayan saçma sapan değerlendirmeler yapılarak asgari ücretlinin refah seviyelerinin düşürülmesinin önüne geçilmesi

 

26.Göç ve Mülteci.

Bu konularda ülke çıkarları göz önünde bulundurularak, ülke menfaatlerimize aykırı demografik yapımızı bozacak uygulamalara asla müsaade edilmemeli, mevcut sığınmacıları da Birleşmiş milletler mülteciler masası ve Avrupa birliği ile iş birliği içerisindeki bir program dahilin de tekrar ülkelerine gönderilmeli.

 

27.Kadın ve Çocuk İstismarları.

Kadın ve Çocuk istismarlarına en ağır caydırıcı cezalar verilerek bunların önüne geçmek, kadın sığınma evlerini günümüzün çağdaş koşullarına göre oluşturmak ve güvenliklerini sağlamak, kadın ve çocuk istismarı suçu işleyenlere kesinlikle ceza indirimi ve ceza ertelemesi verilmemeli.

 

28.Kültür Merkezleri.

Belediyelerin uhdesinde bulunan kültür merkezleri belirli bazı vakıfların elinden alınarak, halkın kullanımına açılmalıdır ve bunların sayıları çoğaltılmalıdır.

 

29.Medya.

Medya özgürleştirilerek toplumsal bilincimizi güçlendirecek yayınları öne çıkartmalı, yalan ve iftira içeren yayınların önüne geçilerek bunların en ağır şekil de cezalandırılması sağlanmalı. Ayrıca da sağlıkla ilgili yalan yanlış bilgilerin önüne geçmek için de, bu tür yazıların makalelerin bir sağlık kurulundan onay alındıktan sonra yayınlanması sağlanmalı.

 

30.Kurumsal Güven.

Devlet kurum ve kuruluşlarında liyakat sistemi göz önün de bulundurularak bu kurum ve kuruluşların nezdin de Devlete duyulan güvenin artırılması sağlanmalı.

 

31.Ekonomi.

Enflasyonunun önlenmesin birinci kuralı arz ve talep dengesini sağlamaktır. Bu amaçla tüketim ekonomisine mahkum edilmiş olan ekonomimizin süratle üretim ekonomisine geçirilmesi için üretime ağırlık verilmelidir. Bu nedenle başta tarım olmak üzere sanayi sektörü ve kobiler desteklenmelidir. Ekonomi de verimliliği sağlamanın birinci şartı da israfı önlemektir. Bu nedenle de süratle israfların önüne geçilmelidir ve bir israf listesi çıkartılmak suretiyle bunların önüne geçilerek ekonomide verimlilik sağlanmalıdır.

 

32.Gençliği Kazanma Çalışmaları.

Bu seçimler de yedi buçuk milyona yakın yeni genç oy kullanmak için sandığa gidecek, bu rakam HDP’ nin oyu kadar bir rakam, fakat Z kuşağı diye adlandırılan bu yeni gençlik maalesef apolitikler, yani siyasete ve partilere uzaklar, bunları kazanmak amaçlı çalışmalar yaparak bu gençler kazanılmalı ve siyasete dâhil edilmeli,

Ülkemizin kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk de Cumhuriyeti Gençlere emanet etmiş ‘’ Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet'ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir ‘’ Demiştir.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında yükselen değer de Cumhuriyettir, bu nedenle gençlerle birlikte Cumhuriyet değerlerimiz üzerinden projeler organizasyonlar yapılarak bu gençler kazanılmalıdır..

 

33.Eğitim Politikaları.

Eğitim düzeyimiz şu anda gelişmiş olan Ülkelerle mukayese kabul etmeyecek kadar geri kalmıştır. Uluslararası yarışmalarda alınan başarılar öğrencilerin ve onlara ders veren öğretmenlerin başarısı seviyesindedir ve toplumun geneline ulaşan bir üst kalite eğitim yoktur.

Eğitim bir taraftan sosyal kültürel ve bilimsel konuları işlerken diğer taraftan da bilgisayar teknolojilerini işlemek ve bu konularda lider bir Ülke yaratmak durumundadır.

Bilgisayar teknolojileri iyi bir Data üretilmesi, doğru bilgilerin seçilmesi bu bilgilerin Yapay Zeka Platformuna taşınması ve bunların insansız olarak kullanıma sokularak robot Teknolojilerin gelişmesini öngörmektedir.

Diğer taraftan Kuantum Bilgisayar Teknolojileri işlemlerin çok hız yapılmasını sağlamakta ve bilgisayar insan beyni ile irtibatlandırılarak gelişip potansiyeli inanılmaz boyutlara ulaşmaktadır.

Bu bilgisayar esaslı gelişim için Türkiye’de de Tekno-Kentler kurulmalı ve özel eğitim Tesisleri yapılmalıdır. Bu çerçeveden bakarak aşağıdaki üç projeyi dikkatinize sunmaktayım.

  1. Yazılım ve Donanım Eğitim Tesislerinin oluşturulması ve bu tesislerde Yapay Zeka,  Robotiks ve Sanal Gerçeklik alanında eğitim verilmelidir. Bu eğitim mevcut sanayimizin hızlanmasına ve daha üstün kalitede ürün verilmesine yardımcı olacaktır. Bir taraftan yazılım konusunda bir taban oluştururken bir taraftan da bilgisayar ve türevlerinin imalatı konusunda da çığır atlanabilecektir.
  2. Megaverse Bilgisayar dünyasında yeni bir çığır açacaktır.  5G nin kullanıma geçmesiyle ve crispies teknolojileri ile insan canlı bedeni nesnelerin interneti ile birleştiğinde inanılmaz imkanlar çıkacaktır.  İyi Parti bu ve benzeri kavramlara geçişte lider Parti olarak tüm gelişim altyapısını sağlamalıdır.
  3. Bu bilgi derleme ve değerlendirme çalışmaları için Ortaokul ve Lise seviyelerinden başlayarak vasıflı öğrenci yetiştirilmesi hedef alınmalıdır. Bu amaçla Üstün Zekalı çocukların eğitimi için özel okullar yapılmalı ve gençlerimizin ülkesine bağlı bilim adamları olarak yetiştirilmesine imkan verilmelidir, bu uygulama 81 ilde birden yapılarak her ildeki bu üstün zekalı çocukların kazanılması lazım, ülkemizde özürlü çocuklar için her ilde birden fazla okullar bulunmakta, fakat üstün zekalı çocuklar için böyle bir imkan her ilde bulunmamamktadır.

Bu üç çalışma alanını çok önemsiyor ve Partimizin bu konuların gerçekleşmesinde önder olmasını arzu ediyorum.

34.Kanserle Mücadele

Son yıllarda Kanser hastalığı süratle artmaktadır, yediden yetmişe her yaşta insan bu hastalığa yakalanmakta, bunun en büyük belirtilerini hastanelerdeki Onkoloji servislerindeki aşırı yoğunluktan görmekteyiz.

Bu hastalığa yakalanmanın başlıca sebepleri yaşam koşullarımız, yani yediğimiz içtiğimiz gıdalardaki kanserojen içeren katkı maddeleri ve soluduğumuz havadır, bütün bunlarla birlikte ayrıca da tarım da kullanılan kimyevi gübrelerdeki ve yabani ot mücadelesi ilaçlarındaki kanserojen katkılarla GDO lu tohumlardır.

Bu husus artık bir devlet politikası haline getirilip takip edilmesi ve önleyici tedbirlerin alınması ve bu gidişata dur denilmesi lazım,

Şu anda ülkemiz maalesef bu hususlarda bir başıboşluk içerisinde, insan hayatı ve sağlığı adeta hiçe sayılmakta, daha gecen yıl Amerika’nın kullanılmasını yasakladığı bir tarım ilacını Türkiye ithalatına izin verdi ve bu ilaç tonlarca ithal edildi..

Kısmet olur da seçilirsem takip edeceğim konuların en başında bu konu olacak, kanserojen madde içeren hiçbir ürünün ithalatına ve burada üretilmesine asla izin verilmeyecek kanunların çıkarılmasına çaba göstereceğim.

Bütün bunlarla birlikte 2006 yılından beri içerisinde olduğum Çevre sektöründeki bilgi ve birikimlerimle çevre kirliliklerine sebep olan konuları da takip edeceğim..

35.Sokaklarda Kim Var?

Sokaklarda yatan kimi kimsesi olmayan hatta sosyal güvencesi dahi olmayan insanlarımızı, belediyeler kış ayları geldiğin de spor salonlarına toplayıp barınmalarını sağlayarak kış şartlarından korumaktalar, oysa bu insanlarımıza mevsimsel çözümler değil, yaz kış yani 12 ay boyunca barınma ve iaşelerini sağlayabilecekleri düzenler kurulmalı, sağlık kontrolleri yapılmalı,  bu hizmet sosyal bir devletin de vazifesidir, bu husus bir hükümet politikası haline getirilerek tüm belediyelerce bu tip çalışmaların yapılması sağlanmalı.

36.Master Planı

Türkiye'nin bir master planı çalışması yapılarak, konut alanları, sanayi alanları, tarım alanları belirlenerek çarpık kentleşmenin önüne geçilmesi.

37. Denetlenebilirlik

Vergi kaçırma ve para aklama merkezine dönüşen tüm vakıflar denetlenebilir hale getirilmelidir.

Daha birçok konularda kanun teklifi taslak çalışmalarım var onları burada uzun uzadıya yazarak sizleri sıkmak istemiyorum, sizlerin de benim bu çalışmalarıma destek olmanızı istiyorum, bu amaçla bana ülke sorunlarına dair (Bireysel sıkıntılar değil kamusal alanlarla ilgili) isteklerinizi önerilerinizi yaşadığınız sıkıntıları sitemizde ki mesaj gönderme sütunundan bildirirseniz sevinirim.

 

Melih Samurkaş

kmk® | web tasarım yazılımı ile hazırlanmıştır.
Çerez Kullanımı

Çerezler (cookie), melihsamurkas.com web sitesini ve hizmetlerimizi daha etkin bir şekilde sunmamızı sağlamaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgi için Gizlilik Politikamızı ziyaret edebilirsiniz.

X