Daha sonraki yıllarda Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü için Köylere grup içme suyu ve elektrik götürme işlerini, Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat Emlak dairesi için çeşitli taahhüt işlerini, Türkiye de bir ilk olan yurt dışından ithal ettiğim topraksız çimlerle, Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne ait altı ilin futbol sahalarının zemin drenajlarının yapılması ve çimlendirilmesi işlerini, Ereğli Demir Çelik Fabrikasına muhtelif ürün temini ve taahhüt işleri, Ankara Özel İdare Müdürlüğüne çevre dostu Earthzyme toprak stabilizatörü ile köy yolu yapımlarını gerçekleştirdim.

Ticaret hayatında ‘’ Ya, Kimsenin Yapmadığı İşleri Yapmayı ya da Yapılanların En İyisini Yapmayı ‘’ Kendime ilke edindim, bu anlamda Çevre dostu Earthzyme (Toprak stabilizatörü) Topraksız Doğal çim (Free soil wash system) Agro jel (su absorpsiyonu) Nano Teknoloji Anti-Stick ve Elektrik Geçirmeyen Boyalar, Doğal Su Dezenfektanları, Atık Su Arıtma Bakterileri gibi bir çok yeni teknolojiyi Türkiye’ye getirdim.

Azerbaycan Bakü ve Irak'ın Erbil ile Süleymaniye illerinde taahhüt işleri gibi pek çok ticari faaliyetlerim oldu. Yine Türkiye de bir ilk olmak üzere G. Kore’ den Elektrik geçirmez Anti Stick özellikli boyalar ithal ederek, başta Bursa Büyükşehir Belediyesi aydınlatma direkleri, CLK Enerji Dağıtım Şirketine ait İstanbul Avrupa Yakası aydınlatma direklerinin ve Sabancı Holding Toroslar Enerji Şirketine bağlı yedi ilin (Adana, Mersin, Tarsus, G. Antep, Hatay, Osmaniye, Kilis) aydınlatma direklerinin elektrik geçirmeyen Anti Stick özellikli boyalar ile elektrik yalıtımı sağlanması işlerini başarıyla tamamlayarak teslim ettim.

İşlerimden zaman buldukça sanatla da ilgilenmekteyim, bu anlamda yüze yakın şiirim var, bunlardan bir tanesi değerli bestekarımız rahmetli Dursun Karaca tarafından Türk Sanat Müziği olarak bestelendi ve bir zamanların Maksim gazinolarının ast solisti Sayın Nihal Arda tarafından da seslendirildi.

Partimizde Şişli İlce delegesi İstanbul İl delegeliği ile İstanbul üst kurul delegesiyim, Şişli ilçesin de Spor Kurulu, Doğa ve Çevre Kurulu başkanlığı yapmaktayım, İstanbul İl başkanlığında da Spor Kurulu, Doğa ve Çevre kurulu komisyon üyeliklerini yürütmekteyim. Adaylığım kabul edildiğin de partimiz için yapacağım seçim çalışmalarımı daha geniş kitlelere ulaştırmak için www.melihsamurkas.com web sitesinde yayınlayacağım.

Covid-19 pandemisiyle başlayan yeni dünya ticaret düzeni olan E-ticaret pazarında yerimi almak amacıyla, MELLCOM Dijital Pazarlama ve Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti. adı altında, yine sosyal içerikli, fark yaratan, bir adet C2C Pazaryeri bir adet B2C E-Ticaret sitesi iki adet de Emlak ilanları bir adet de araba İlanları üzerine toplamda beş adet E-Ticaret sitesi kurdum. Bu sitelere ilerleyen günlerde faaliyete geçecektir, bu sitelere ilaveten halen yapımları devam eden, DijiFlix Dijital Sinema, Çok İşimiz Var İş Arama, Ne Yessek Yemek siparişi ve ihracat amaçlı Türk Malları adıyla dört adet yeni E-ticaret sitesi de yakın zamanda aktif olarak bu pazarda yerlerini alacaklardır.

Bu sitelerimin haricin de ‘’Toplumdan Almasını Bildiğin Kadar Vermesini de Bileceksin’’ Sözünden hareketle, dört adet de sosyal yardım amaçlı dernek kurmaktayım.

Bütün bunlarla birlikte şu anda halen dış ticaret ile iştigal etmekte olup, konusunda lider değişik sektörlerdeki bir kaç yabancı şirketin Türkiye, Türki Cumhuriyetleri, K.Kıbrıs, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri genel temsilciliğini ve distribütörlüğünü yapmaktayım.

MELİH SAMURKAŞ